Co je akné?

Akné je jedním z nejčastějších kožních onemocnění, které trápí mnoho lidí, zejména v období dospívání. Nejedná se však pouze o problém teenagerů, s akné se potýkají i dospělí. Pojďme se společně podívat na to, co vlastně akné je, čím je způsobeno a jak proti němu můžeme bojovat.

Akné je zánětlivé onemocnění mazových žláz a vlasových folikulů. Vzniká, když se póry ucpou odumřelými kožními buňkami, přebytečným mazem a bakteriemi. Ucpané póry se zanítí a vytvoří se pupínky, černé tečky, bílé tečky nebo cysty.

Hormonální vliv

Hlavní příčinou akné jsou hormonální změny, které stimulují nadměrnou produkci kožního mazu. To je důvod, proč se akné často objevuje v pubertě, kdy hladina hormonů prudce stoupá. Svou roli hraje také genetika - pokud měli rodiče problémy s akné, je pravděpodobné, že se nevyhne ani jejich dětem.

Akné však může být způsobeno i jinými faktory. Stres, nezdravá strava plná cukrů a tuků, znečištěné ovzduší, kouření nebo nevhodná kosmetika, to vše může stav pleti zhoršovat. Někdy se akné objeví i jako vedlejší účinek některých léků.

Boj s akné může být frustrující a zdlouhavý, ale rozhodně to není bitva předem prohraná. Základem je pravidelná a šetrná péče o pleť. Důležité je vybrat si vhodné přípravky, které pleť nevysušují a nedráždí. Skvělou volbou mohou být přírodní produkty české značky Ryor, které jsou vyvinuté speciálně pro problematickou pleť.

Ryor - přírodní péče

Ryor nabízí ucelený systém péče o aknózní pleť. Vše začíná šetrným čištěním pomocí Čistícího gelu nebo Čistícího mléka. Ty důkladně odstraní nečistoty, přebytečný maz i odumřelé buňky, aniž by narušily ochrannou bariéru pleti. Následuje aplikace Zmatňujícího séra, které reguluje tvorbu mazu, stahuje póry a zklidňuje podráždění. Na závěr je vhodné pleť hydratovat lehkým Zmatňujícím krémem nebo 24hodinovým krémem pro aknózní pleť.

Kromě pravidelné péče je důležitý i celkově zdravý životní styl. Vyvážená strava bohatá na zeleninu, dostatek spánku, pravidelný pohyb a zvládání stresu, to vše se pozitivně odrazí na stavu pleti. A pokud ani změna životosprávy a kvalitní kosmetika nepomáhá, je na čase vyhledat pomoc dermatologa.

Akné dokáže pořádně potrápit sebevědomí, ale s trpělivostí a správnou péčí se s ním dá úspěšně bojovat. Přírodní kosmetika Ryor je v tomto boji skvělým spojencem. Díky síle bylin a šetrným recepturám pomáhá zklidnit pleť, zmírnit projevy akné a navrátit pokožce přirozenou rovnováhu. S Ryorem a zdravým přístupem můžete nad akné zvítězit a opět se cítit skvěle ve své kůži.