Co vzít do porodnice?

Co by nemělo chybět v tašce do porodnice?

Taška do porodnice

Příprava tašky do porodnice je jedním z těch kroků na cestě k mateřství, který se zdá být zároveň vzrušující i trochu děsivý. Najednou si uvědomíte, že se blíží den D a vy chcete mít jistotu, že na nic nezapomenete. Proto jsme se rozhodli sestavit tohoto malého průvodce, který vám pomůže zabalit tašku tak, abyste se cítili co nejpřipraveněji a mohli se v klidu těšit na příchod vašeho malého zázraku.

Co vzít do porodnice?

Na první pohled se může zdát, že potřebujete vzít s sebou celý svět, ale ve skutečnosti to tak není. Důležité je vybrat si to nejnutnější, co vám a vašemu novorozenci zpříjemní první dny společného poznávání.

  • Dokumenty - Toto je základ. Nezapomeňte na občanský průkaz, kartičku pojišťovny, mateřskou knížku a případně další dokumenty, které vám porodnice doporučila vzít s sebou.
  • Oblečení pro maminku - Zabalte si pohodlné oblečení. Měkká tepláková souprava, noční košile s možností otevření pro snadnější kojení, pantofle a několik kusů spodního prádla. Nezapomeňte na podprsenku na kojení a vložky do podprsenky, které vám poskytnou potřebnou podporu a pohodlí.
  • Hygienické potřeby - Základem je toaletní potřeby, jako je zubní pasta, kartáček, mýdlo, šampon, ale i věci jako jsou vlhčené ubrousky, toaletní papír a balíček intímních vložek určených speciálně pro období po porodu.
  • Oblečení a potřeby pro miminko - Zabalte několik setů oblečení pro novorozence, zahrnující body, dupačky, čepičku a ponožky. Nezapomeňte na pleny, vlhčené ubrousky pro miminka a jemnou deku, do které můžete miminko zabalit při odchodu z porodnice.
  • Občerstvení a pití - Porod může být dlouhý proces a je důležité se během něj udržet v síle. Zabalte si malé občerstvení, jako jsou tyčinky, ovoce, sušenky a dostatek vody nebo šťávy.
  • Další drobnosti - Nabíječka k mobilu, fotoaparát nebo kamera na zachycení prvních chvil s vaším miminkem a něco na čtení nebo poslech, aby vám čekání na porod uteklo rychleji.
Essentials for the hospital bag

Pamatujte, že každá porodnice může mít své specifické požadavky nebo doporučení, takže je vždy dobré se dopředu informovat, co všechno je dobré mít s sebou. A i když se snažíme myslet na všechno, vždycky je tu šance, že na něco zapomeneme. Ale nebojte, to nejdůležitější, co můžete svému miminku dát - vaši lásku a péči - máte vždy s sebou.

Zapakujte si tedy svou tašku s láskou a těšte se na ten kouzelný okamžik, kdy poprvé uvidíte svého malého pokladu. A pamatujte, že v Babyneeds.cz jsme tu pro vás, abychom vám pomohli s přípravou na tento významný životní moment. S láskou a péčí, tým Babyneeds.cz.

Preparing for the big day