Deset nejefektivnějších přírodních léků pro léčení nachlazení u dětí

Nachlazení u malých dětí je něco, co všechny rodiče znají až příliš dobře. Je to nevyhnutelná součást růstu, kterou však můžeme zmírnit s pomocí přírodních léků. Tento článek vás provede deseti nejefektivnějšími přírodními léky na nachlazení u dětí.

1. Med 

Med je znám svými léčivými a antibakteriálními vlastnostmi. Pokud vaše dítě trpí nachlazením, lžička medu před spaním může pomoci uklidnit podrážděné hrdlo a zmírnit kašel. Med je však vhodný pouze pro děti starší dvou let.

2. Zázvor 

Zázvor je další přírodní lék na nachlazení. Můžete připravit teplý nápoj ze zázvoru, medu a citronu, který nejenže zmírní příznaky nachlazení, ale také posílí imunitní systém vašeho dítěte.

3. Vitamín C

Citrusové plody jako pomeranče, kiwi nebo jahody jsou bohaté na vitamín C, který je klíčový v boji proti nachlazení. Vitamín C můžete podávat formou ovoce nebo jako doplněk stravy.

4. Česnek

Česnek obsahuje látku nazývanou allicin, která má silné antibakteriální a antivirové vlastnosti. Česnek můžete přidat do jídel nebo ho podávat dětem ve formě kapslí.

5. Cibule

Cibule je další zázračná zelenina, která pomáhá při léčení nachlazení. Můžete ji nakrájet na plátky a nechat po několik hodin u lůžka vašeho dítěte. Cibule obsahuje antimikrobiální a protizánětlivé látky, které pomáhají zmírnit příznaky nachlazení.

6. Echinacea

Tato bylina je oblíbená pro své imunitu posilující vlastnosti. Echinacea může být podávána dětem ve formě čaje nebo tinktury.

7. Mátový čaj

Máta je známa svými uklidňujícími a dekongestantními vlastnostmi. Mátový čaj může pomoci zmírnit příznaky nachlazení jako je ucpaný nos a bolest v krku.

8. Vařené hrušky

Hrušky jsou bohaté na antioxidanty a vitamíny. Při nachlazení můžete vašemu dítěti podávat vařené hrušky s trochou medu.

9. Kamélie Sinensis

Zelený čaj je bohatý na flavonoidy, které posilují imunitní systém a pomáhají bojovat proti nachlazení. Je však důležité dodržovat přiměřenou konzumaci, jelikož zelený čaj obsahuje kofein.

10. Výtažek z pelargonie

Tato bylina je v Africe tradičním lékem na nachlazení a chřipku. Výtažek z pelargonie může pomoci zmírnit příznaky nachlazení a zkrátit dobu nemoci.

Při používání těchto přírodních léků je důležité si uvědomit, že každé dítě je jedinečné a může na léky reagovat různě. Vždy se poraďte se svým lékařem nebo pediatrem před zavedením jakýchkoli nových léků do stravy vašeho dítěte. Bez ohledu na to, jaký lék zvolíte, nezapomeňte na důležitost odpočinku a hydratace.