Imunitní systém - Váš štít proti nemocem

Imunitní systém je naší přirozenou obranou proti škodlivým patogenům, virům a bakteriím. Je to komplexní síť buněk, tkání a orgánů, které spolupracují, aby nás ochránily před nemocemi. Silný a dobře fungující imunitní systém je klíčem ke zdraví a vitalitě.

Jak funguje imunitní systém?

Imunitní systém má dvě hlavní složky - vrozenou a adaptivní imunitu. Vrozená imunita je naší první linií obrany. Zahrnuje fyzické bariéry jako kůži a sliznice, ale také bílé krvinky zvané fagocyty, které pohlcují a ničí vetřelce.

Adaptivní imunita je sofistikovanější. Skládá se z B-lymfocytů, které produkují protilátky proti specifickým patogenům, a T-lymfocytů, které ničí infikované buňky. Adaptivní imunita si také "pamatuje" předchozí setkání s patogeny, takže dokáže rychleji reagovat při opakované infekci.

Faktory ovlivňující imunitu

Na stav našeho imunitního systému má vliv řada faktorů - strava, stres, spánek, fyzická aktivita a celkový životní styl. Nezdravá strava plná cukru a průmyslově zpracovaných potravin, nedostatek spánku, chronický stres a sedavý způsob života mohou oslabit naši imunitu a učinit nás náchylnějšími k infekcím.

Naopak pestrá strava bohatá na ovoce, zeleninu, celozrnné potraviny a zdravé tuky, pravidelná fyzická aktivita, kvalitní spánek a zvládání stresu mohou imunitní systém posílit. Důležité jsou také některé specifické živiny jako vitamin C, vitamin D, zinek a probiotika.

Jak může Harmonelo podpořit imunitu?

Produkty Harmonelo obsahují pečlivě vybrané ingredience, které podporují zdraví imunitního systému. Například Harmonelo Colostrum je obohaceno o vitamin D, který přispívá k normální funkci imunitního systému. Obsahuje také kolostrum, první mléko savců bohaté na imunoglobuliny a růstové faktory.

Harmonelo Green zase kombinuje mladý ječmen, chlorellu, spirulinu a fermentované ovocné a zeleninové šťávy. Tato směs je bohatá na antioxidanty, vitamíny, minerály a chlorofyl, které přispívají k celkové stimulaci organismu a normální funkci imunitního systému.

Pravidelné užívání produktů Harmonelo jako součást zdravého životního stylu tak může pomoci udržet imunitní systém v optimální kondici. Silná imunita je základem pro prevenci nemocí a rychlé zotavení, pokud už k onemocnění dojde.

Závěrem, péče o imunitní systém by měla být naší každodenní prioritou. Zdravá strava, pohyb, kvalitní spánek a zvládání stresu spolu s cílenou podporou od Harmonelo mohou být mocnými spojenci v boji proti infekcím a nemocem. Investice do zdraví imunitního systému je investicí do naší celkové vitality a dlouhověkosti.

Katalog produktů Harmonelo.

Probiotika a prebiotika lze přes nás zakoupit na e-shopu Harmonelo - Odkaz zde.

Chcete mít produkty Harmonelo o 25% levnější? Stačí se na Harmonelo.com zaregistrovat. 

Registrační formulář naleznete zde.

Máte zdravotní potíže, nebo potřebujete poradit s výběrem produktů Harmonelo?

Kontaktujte nás na sluzby@babyneeds.cz a vynasnažíme se Vám pomoci.

Zdroje:
1. Parham, P. (2014). The Immune System (4th ed.). Garland Science.
2. Calder, P. C. (2013). Feeding the immune system. Proceedings of the Nutrition Society, 72(3), 299-309.
3. Harmonelo.com. (2023). Harmonelo Colostrum. Retrieved from https://www.harmonelo.com/harmonelo-colostrum
4. Harmonelo.com. (2023). Harmonelo Green. Retrieved from https://www.harmonelo.com/harmonelo-green