Nemoc růže prevence

Nemoc růže, také známá jako erysipel, je bakteriální infekce kůže způsobená nejčastěji bakterií Streptococcus pyogenes. Projevuje se náhlým zarudnutím, otokem a bolestivostí postižené oblasti, nejčastěji na obličeji a dolních končetinách. Může být doprovázena horečkou, zimnicí a celkovou únavou. Ačkoliv je nemoc růže obvykle dobře léčitelná antibiotiky, prevence je vždy lepší než léčba.

Jak tedy předcházet této nepříjemné infekci?

Základem je udržování dobré hygieny a péče o pokožku. Pravidelné mytí rukou mýdlem, zvláště před jídlem a po použití toalety, může zabránit přenosu bakterií. Pokud máte na kůži drobná poranění, oděrky či praskliny, je důležité je udržovat čisté a suché, případně je ošetřit dezinfekčním přípravkem. Bakterie totiž snadno pronikají do organismu právě přes narušenou kůži.

Dalším preventivním opatřením je posilování imunitního systému. Zdravá, pestrá strava bohatá na vitamíny (zejména vitamín C), dostatek spánku a pravidelná fyzická aktivita pomáhají udržovat obranyschopnost organismu na dobré úrovni. Silný imunitní systém dokáže infekci lépe vzdorovat a předejít tak rozvoji nemoci.

Lidé s oslabenou imunitou, například senioři, diabetici nebo pacienti užívající imunosupresivní léky, jsou k nemoci růže náchylnější. U těchto rizikových skupin je prevence obzvláště důležitá. Pokud trpíte chronickým onemocněním, nezapomínejte na pravidelné kontroly u lékaře a užívejte předepsané léky dle doporučení.

V neposlední řadě může v prevenci nemoci růže pomoci i doplněk stravy Harmonelo. Tento přípravek obsahuje unikátní kombinaci probiotik, prebiotik, vitaminů a minerálů, které podporují zdravé zažívání a posilují imunitní systém. Probiotika obsažená v Harmonelu pomáhají udržovat rovnováhu střevní mikroflóry, která hraje klíčovou roli v obranyschopnosti organismu. Když jsou naše střeva osídlena prospěšnými bakteriemi, je pro patogenní mikroorganismy obtížnější proniknout do těla a způsobit infekci.

Představme si náš imunitní systém jako hrad chránící naše tělo před nájezdy nepřátelských armád - bakterií a virů. Zdravá strava, dostatek odpočinku a přiměřená fyzická aktivita jsou jako silné hradby a dobře vycvičení strážci. Harmonelo pak představuje tajnou zbraň, elixír posilující obranyschopnost hradu zevnitř. S touto kombinací preventivních opatření má nemoc růže jen malou šanci proniknout do našeho těla a napáchat škody.

Pamatujte, prevence je vždy snazší a účinnější než léčba. Pečujte o svou pokožku, posilujte imunitu zdravým životním stylem a zvažte zařazení doplňku stravy Harmonelo do svého každodenního režimu. Vaše tělo vám poděkuje.

Katalog produktů Harmonelo.

Probiotika a prebiotika lze přes nás zakoupit na e-shopu Harmonelo - Odkaz zde.

Chcete mít produkty Harmonelo o 25% levnější? Stačí se na Harmonelo.com zaregistrovat. 

Registrační formulář naleznete zde.

Máte zdravotní potíže, nebo potřebujete poradit s výběrem produktů Harmonelo?

Kontaktujte nás na sluzby@babyneeds.cz a vynasnažíme se Vám pomoci.

Zdroje:
1. Česká dermatovenerologická společnost ČLS JEP. (2021). Erysipel – nemoc růže. Dostupné z: https://www.derm.cz/pro-pacienty/diagnozy/erysipel-nemoc-ruze/
2. Harmonelo. (2023). Harmonelo – Váš partner pro zdravé zažívání a silnou imunitu. Dostupné z: https://www.harmonelo.com/
3. Mayo Clinic. (2021). Cellulitis. Dostupné z: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/cellulitis/symptoms-causes/syc-20370762
4. Státní zdravotní ústav. (2020). Erysipel – nemoc růže. Dostupné z: http://www.szu.cz/tema/prevence/erysipel-nemoc-ruze