Chronické zažívací potíže

Trápí vás chronické zažívací potíže jako je nadýmání, průjem, zácpa, bolesti břicha nebo pálení žáhy? Nejste v tom sami. Odhaduje se, že až 20 % populace trpí nějakou formou chronických trávicích obtíží. Tyto problémy dokáží významně ovlivnit kvalitu života a každodenní fungování. Naštěstí existují způsoby, jak tyto potíže zmírnit a dostat zažívání zpět pod kontrolu.

Jednou z hlavních příčin chronických zažívacích potíží je nerovnováha ve střevním mikrobiomu. Střevní mikrobiom je složitý ekosystém trilionů bakterií, kvasinek a virů, které žijí v našem trávicím traktu. Když je tento ekosystém v rovnováze, podporuje zdravé trávení, silnou imunitu a celkovou pohodu. Pokud se však rovnováha naruší (např. kvůli nezdravé stravě, stresu, antibiotikům apod.), mohou se objevit různé zažívací potíže.

Kvalitní probiotika z Brna

Zde přichází na scénu Harmonelo. Harmonelo je unikátní probiotický doplněk stravy, který pomáhá obnovit a udržovat zdravou rovnováhu střevního mikrobiomu. Obsahuje pečlivě vybrané kmeny prospěšných bakterií, které se přirozeně vyskytují ve zdravém trávicím traktu. Tyto "dobré" bakterie pomáhají trávit potravu, produkují důležité živiny, regulují imunitní odpověď a brání přemnožení škodlivých mikroorganismů.

Pravidelné užívání Harmonelo může postupně zmírnit mnoho chronických zažívacích potíží. Například probiotické kmeny jako Lactobacillus a Bifidobacterium pomáhají normalizovat střevní pohyby a konzistenci stolice, čímž se potlačuje průjem i zácpa. Některé kmeny produkují protizánětlivé látky, které zklidňují podrážděnou střevní sliznici a snižují bolesti břicha. Jiné kmeny zase regulují tvorbu střevních plynů a tak omezují nadýmání.

Kromě samotných probiotik obsahuje Harmonelo i prebiotickou vlákninu, která slouží jako "potrava" pro prospěšné střevní bakterie. Prebiotika podporují růst a aktivitu těchto bakterií, a tím dále přispívají k obnovení střevní rovnováhy. Harmonelo také dodává trávicímu traktu důležité enzymy, aminokyseliny a antioxidanty, které podporují jeho celkové zdraví a funkci.

Účinnost Harmonelo při zmírňování chronických zažívacích potíží potvrzují i klinické studie a zkušenosti spokojených uživatelů. Paní Jana trpěla léta syndromem dráždivého tračníku. "Zkoušela jsem snad všechno - změnu stravy, bylinky, léky na předpis. Nic nepomáhalo dlouhodobě. Až Harmonelo mi konečně přineslo úlevu od neustálého nafukování a křečí. Po několika týdnech užívání se můj stav výrazně zlepšil a cítím se zase normálně."

Pan Petr měl zase vleklé problémy se zácpou a hemoroidy. "Obával jsem se, že budu muset jít na operaci. Pak mi kamarád doporučil Harmonelo. Zpočátku jsem byl skeptický, ale po pár týdnech užívání se moje vyprazdňování upravilo a hemoroidy přestaly trápit. Jsem za Harmonelo nesmírně vděčný."

Pokud i vy bojujete s chronickými zažívacími potížemi, vyzkoušejte Harmonelo. Tento vědecky propracovaný probiotický doplněk vám může pomoci obnovit střevní rovnováhu, zmírnit nepříjemné příznaky a znovu získat kontrolu nad vaším trávením. Harmonelo představuje moderní a přirozený přístup k péči o zdraví zažívacího traktu.

Chcete se dozvědět více informací o doplňku stravy a střevním mikrobiomu? Navštivte naši rubriku Doplňky stravy Harmonelo.

Probiotika a prebiotika lze zakoupit na e-shopu Harmonelo.

Chcete mít produkty Harmonelo o 25% levnější? Stačí se na Harmonelo.com zaregistrovat. 

Registrační formulář naleznete zde.

Máte zdravotní potíže, nebo potřebujete poradit s výběrem produktů Harmonelo?

Kontaktujte nás na sluzby@babyneeds.cz a vynasnažíme se Vám pomoci.

Zdroje:
1. Guinane CM, Cotter PD. Role of the gut microbiota in health and chronic gastrointestinal disease: understanding a hidden metabolic organ. Therap Adv Gastroenterol. 2013;6(4):295-308.
2. Didari T, Mozaffari S, Nikfar S, Abdollahi M. Effectiveness of probiotics in irritable bowel syndrome: Updated systematic review with meta-analysis. World J Gastroenterol. 2015;21(10):3072-3084.
3. Dimidi E, Christodoulides S, Fragkos KC, Scott SM, Whelan K. The effect of probiotics on functional constipation in adults: a systematic review and meta-analysis of randomized controlled trials. Am J Clin Nutr. 2014;100(4):1075-1084.
4. Harmonelo.cz